Akcesoria wykończeniowe

Akcesoria wykończeniowe

Wraz z taflami krętymi warto zakupić akcesoria wykończeniowe. Są one dosyć kosztowne, jednak lepiej na tymże nie szczędzić. Bez nich trudniej będzie stworzyć pokrycie, a stan dachu może się sporo pogorszyć. Jeśli natomiast nie podoba nam się osiągalna kolorystyka, wolno tafle bitumiczne odmalować, wykorzystując do tegoż barwy akrylowej. Dachy sporządzone z tafli bitumicznych mają przeważnie odcień zielony, czerwony lub brązowy. Faliste tafle bitumiczne są trwałe na wzrost grzybów i działanie wody.

Po 24 godzinach całego zanurzenia ich nasiąkliwość sięga tylko 2-6%. Nie są także wrażliwe na tworzenie burzliwych związków syntetycznych pochodzących z zanieczyszczanego otoczenia. Do tegoż nie gniją, nie utleniają się, nie pękają, nie rozdrabniają oraz nie korodują - nie potrzebują zatem renowacji. Płyty bitumiczne sprzedawane są w arkuszach o rozmiarach 200x95 cm, 200x106 cm, 106x40 cm, 200x106 m, o wielkości fali 30, 38 lub 40 mm a jej szerokości 76 lub 95 mm. Substancja owego rodzaju zabezpieczenia wynosi 3-5,4 kg/m kwadratowy. Także płyta OSB jest trwała na działanie wilgoci mają małą nasiąkliwość i wzrastanie znakomicie sprawdzają się przy poszyciu połaci dachowych i nie tylko. Z tworzyw chemicznych. Produkuje się je z akrylu, poliwęglanu, PVC, poliestru zbrojonego włóknem szklanym, oraz nawet z oddanych odzyskowi flaszek PET. Płyty z tworzyw chemicznych są bezbarwne albo w delikatnych kolorach. Głównie wykorzystuje się je na dachach domów w zestawieniu z bitumicznymi, konstytuując świetliki nad nieużytkowymi podstryszami. Z tegoż względu wielkość fal przejrzystych tafli dopasowana jest zwykle do wyglądu pozostałych tafli falistych, najczęściej bitumicznych.

Tego gatunku tafle, również jak bitumiczne, są trwałe na działanie drażniących związków chemicznych i powszechnie wykorzystywanych rozpuszczalników. Są także ochronione przed działaniem promieni UV oraz odporne na uderzenia, na przekład deszczu. Arkusze tafli mają rozmiary 305X205 cm, 250X90 cm, 200X90cm, 125x205 cm, wielkość fali 18 mm oraz jej szerokość 76 mm. Ucisk 1 m kwadratowego tafli zawiera 1,4 8 kg.

Wstecz
Copyright Reserved - mocno.com.pl